АРІЯ МОТОРС
Вер 13

Автономний BMW R 1200 GS Adventure.

BMW Motorrad представив автономний BMW R 1200 GS: погляд на майбутнє мотоциклетних технологій і безпеки.

Минулого тижня в рамках наукового фестивалю BMW Motorrad Techday 2018 був представлений перший автономний мотоцикл BMW Motorrad. BMW R 1200 GS, як за помахом чарівної палички, самостійно проїхав кілька кіл перед присутніми журналістами на випробувальному полігоні BMW Group в Мірамас, на півдні Франції.

Мотоцикл, розроблений інженером Штефаном Хансом, може самостійно рушати з місця, розганятися, проїжджати по звивистих доріжках треку і сповільнюватися до повної зупинки.

BMW Motorrad завжди був драйвером технічних інновацій в мотоциклетної сфері, однак ця прогресивна технологія не означає прагнення бренду створити повністю автономний мотоцикл. Технологія, використана в основі експериментального BMW R 1200 GS, повинна послужити платформою для розробки нових систем і функцій, які зроблять водіння мотоциклів ще більш безпечним, комфортним і приємним. Мета прототипу – зібрати додаткові відомості про динаміку руху мотоцикла, щоб потім на ранній стадії виявляти і запобігати можливим небезпечні ситуації (наприклад, при поворотах або раптовому гальмуванні) за допомогою електронних систем безпеки.

Крім цієї вражаючої розробки, спрямованої на підвищення безпеки і задоволення від водіння мотоциклів, BMW Motorrad представив ще кілька цікавих проектів. Серед них – адаптивні лазерні мотоциклетні фари, а також рама і задній маятник, повністю виготовлені за допомогою 3D-друку. Як і при розробці автономного мотоцикла, BMW Motorrad працював в синергії з автомобільним підрозділом концерну, вже застосовують цю технологію в серійному виробництві різних моделей. Перевага 3D-друку полягає в повній свободі проектування компонентів.

Велика увага на фестивалі також приділялася тому, як цифрові рішення змінять майбутнє мотоциклістів. BMW Motorrad враховує, які потреби будуть у водіїв двоколісних транспортних засобів, і готується до них технічно. У фокусі уваги компанії знаходиться зв’язок між транспортними засобами, яка додатково підвищить безпеку і комфорт мотоциклістів.